Moja Opinia Aparat w iPhone 7

Aparat iPhone 7 w budowany aparat ujęcie zrobione z przodu Witam
Pokazuję wam telefon i wybudowany w nim aparat którym robię zdjęcia i opisy jak się uczyłam robić zdjęć na początku mojej pasji fotografii.
Aparat ma 7 mpx, ma obiektyw f/1.8 rozdzielczość matrycy 12 megapixeli.
Drugie szkło to teleobiektyw robi zdjęcia portretów oraz oddalonych przedmiotów ten obiektyw ma f/2.8 używa zoom optyczny lampa LED zdjęcia zapamiętuje formacie RAW.Hello

I show you the phone and the camera built in it, which I take pictures and descriptions of how I learned to take pictures at the beginning of my passion for photography.
The camera has 7 mpx, has a lens f / 1.8 matrix resolution of 12 megapixels.
The second glass is a telephoto lens for taking portraits photos and distant objects this lens has f / 2.8 uses optical zoom LED lamp remembers the RAW format.
Opis techniczny i rozmiar zdjęć 

Ustawienia aparatu znajdziemy w ustawieniach w telefonie i tam dowiemy się technicznych nowinek jak zapisuje filmy i zdjęcia formacie oraz rozmiarach, pokazuje nam jak możemy zmieniać ustawienia do poszczególnych ujęć zdjęć do przyrody czy architektury czy nawet do portretu.Camera settings can be found in the settings in the phone and there we will find technical innovations how to save movies and photos in format and sizes, shows us how we can change settings for individual shots of nature, architecture or even for portraiture.
Formaty jakimi zapisuje aparat Zdjęcia można robić w tepie powolnym, tak zwane live Photo panorama oraz dobór gamy kolorystycznej tła ma możliwość rozmazać tło.


Pictures can be taken in slow tep, so-called live Photo panorama and the choice of background color range has the ability to blur the background.


Tempo nagrywania filmu i zdjęć Rozmiary formatu filmu i zdjęć iPhone 7 aparat zdjęcie robione z tyłu aparatu


Aparat jest intuicyjny łatwy w opanowaniu  tego aparatu ma w sobie samowyzwalacz oraz punktowe ustawienie ostrość wybranego fragmentu w zdjęciu ułatwione jest trzymanie aparatu w dłoni można manewrować w dłoni tym telefonem  nawet ułatwia robienie sobie samemu zdjęcie.
Posiada w sobie aparat dwu strony czyli tył i przód gdzie sami sobie ustawiamy.The camera is intuitive, it is easy to master this camera, it has a self-timer and a focus point setting of a selected part in the photo, it is easier to hold the camera in your hand, you can maneuver in your hand this phone even makes it easier to take a picture yourself.
It has a two-sided camera that is back and front where we set ourselves.Ustawienia aparatu w iPhone 7


Ostatnie 3 zdjęcia zrobiłam obiektywem 50 mm aparatem Canon EOS 100 D


I took the last 3 photos with a 50 mm lens with a Canon EOS 100 D camera.

iPhone 7 na statywie do telefonu statyw jest regulowany długością, telefon pokazuje zdjęcie z przodu telefonu.

iPhone 7 tył aparati telefonu 

iPhone 7 
Jakie wy macie aparaty w telefonach ?

Fotografia Agnieszka
PozdrawiamWhat phones do you have in your phones?

Photography Agnieszka
Best regards

Komentarze

 1. Robię zdjęcia telefonem, ale moja wiedza teoretyczna jest nadal w powijakach...

  OdpowiedzUsuń
 2. Very interesting! I like to learn something new.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko cykam foty telefonem ,i szczerze mówiąc nawet nie wiem jak i mój telefon ma aparat
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to nawet nie wiem jakie mam parametry. I tak się na tym w ogóle nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hello, I could use a new iphone, mine is old and outdated now. Love the teddy bear images.
  Enjoy your day, wishing you a happy new week!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you, the new iPhone also has a well-developed camera in the phone but I don't know them my camera is not new is at least 3 years old.

   Usuń
 6. Ja się w ogóle nie znam na tym. Ważne, że robi zdjęcia i coś na nich widać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Great post dear, so nice and interesting, love it!  

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow, the pictures you take with your iPhone 7 are really good!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  www.dressedwithsoul.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. The best photos taken with a camera built in the back of this camera.

   Usuń
 9. zdecydowanie zostaje przy swoim SE 7 robi świetne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. My phone does have a good camera Agnes, but I never use it. The way I look at it my phone is for calls and texts, I really should just have one of those old phones.. I am so old school 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. I understand I use not only for calls and sending SMS but for taking pictures.

   Usuń
 11. Interesting you showing what your iPhone does re photos.
  My phone is a Samsung Galaxy 10+, and it's an ok camera. Phone cameras are improving all the time but still a need for the DSLR for me...I have a Nikon and a Canon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. I use a phone that has a built-in camera in places where I won't use the camera. I have a Canon DSLR camera and a compact Samsung and Lumxi camera.

   Usuń
 12. Teoria u mnie szwankuje, dlatego robię zdjęcia telefonem jak już muszę:) ale na pewno ten post przyda sie wielu osobom:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Reniu u mnie z teorią również krucho przy znam Ci szczerze że do pero teraz uczę się teorii ale uczę się po przez podglądanie filmów na YouTube, czytam na blogach ale przede wszystkim uczę się po przez praktykę i robię to samodzielnie.
   Staram się opierać na ustawieniach aparatu i bawię się ustawieniami w nim.

   Usuń
 13. I don't use any mobile phone .-// and I still prefer to shot with real camera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. I understand everyone uses it as comfortably and beneficially for themselves.

   Usuń
 14. Agnieszko, jestem pełna podziwu dla Twojej wiedzy technicznej!!!
  U mnie teoria jest w powijakach.
  Uściski i pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
 15. I find that I am using my iPhone for photographs more and more often. The cameras in the phone (8-plus) are very good.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. iPhones and Samsung have good cameras for taking photos.

   Usuń
 16. Warto zawsze wiedzieć, co ma nasz telefoniczny aparat :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Hola Agnes! Hago pocas fotos con el móvil, tengo un (Aquaris U lite) (Versión 7.1.1) Intentaré a través de lo que nos explicas hacer algunas a ver que me sale. Gracias.

  Un abrazo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hola
   Mi feliĉas legi pri viaj spertoj kaj komprenoj, kiujn vi serĉis.

   Usuń
 18. Najlepszy w tym wszystkim jest RAW, o ile ktoś oczywiście umie się z tym obchodzić, ale jak umie to cała reszta ustawień jest mu w zasadzie do niczego niepotrzebna. Poza takimi "drobiazgami" jak czas naświetlania i przesłona (są też tacy którzy lubią manipulować temperatura barwową już na etapie robienia zdjęcia). Więc jeśli ten aparat ma nastawny czas naświetlania (od 1/2000 do 30 sekund) i choćby cztery ustawienia przysłony, to w połączeniu z RAW'em mamy bardzo dobry sprzęt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym ustawieniem RAW się nie bawiłam dobrze że to podpowiadasz będę miała to na uwadze, ale w moim telefonie tego RAW nie widzę.

   Usuń
  2. Sama piszesz żę format zapisu to RAW. I tak jest rzeczywiście. RAW to "goły" zapis z matrycy, każdy pojedynczy piksel definiowany odpowiednim zestawem cyfr. Dlatego jest to tak duży plik, a jednocześnie pozwala zrobić ze zdjęciem w czasie "wywoływania" naprawdę wiele. Trzeba tylko mieć dobry program do obróbki. My w życiu codziennym, posługujemy się głównie JPGami - czyli plikami już skompresowanymi, pozbawionymi mnóstwa danych i z opisywanymi całymi obszarami jednolitego koloru i jasności. Do potrzeb internetowych spokojnie to wystarcza.
   Ale Iphone7 zapisuje RAWy. Podejrzewam iż potem automatycznie można je przetworzyć do jotpegów - bo raczej nie wyobrażam sobie MMS z plikiem o wadze 30 MB.
   RAW jako taki nie ma ustawień, jak pisałem wyżej to całkiem surowy zapis tego co padło na matrycę.

   Natomiast ustawienia czasu i przesłony to podstawa. bez ultrakrótkiego czasu naświetlania nie zrobisz dobrego zdjęcia np. sportowcowi , a bez bardzo długiego nie zarejestrujesz zjawisk astronomicznych, albo... zorzy polarnej.
   Bez dużej przesłony nie wyciągniesz głębi ostrości, a bez małej ładnego rozmycia na drugim planie. (choć to próbuje się rekompensować technikami takimi jak HDR).

   Usuń
  3. Rozumiem i dziękuje za szerokie wyjawienie RAW , co chodzi o to żeby w ustawieniach robić czas naświetlenie czy innych ustawień to mam je zrobione telefon a aparat wbudowany w tym telefonie nie ma wiele ustawiań są ona raczej automatyczne, na przykład mam tylko takie jak samowyzwalacz ustawienia w kolorach matrycy w tła a resztę to automatyczne ustawienie inaczej jest w aparacie.
   Ale twoje wyjaśnienie mi pomaga na zrozumieniu RAW jak ustawiać w aparacie ustawienia.

   Usuń
 19. Muy buena foto.
  Buen fin de semana.
  Un abrazo.

  OdpowiedzUsuń
 20. Byłam bardzo ciekawa tego modelu Iphone'a. Więc przeczytałam Twój ciekawy informacyjnie tekst. Ja po latach używania Iphone'a zdecydowałam się jednak na zamianę na Samsunga. Zdjęcia wychodzą przy podobnych modelach tych dwóch marek- zdecydowanie lepsze w moim nowym nabytku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Modele Samsung i iPhone mają jak na razie leprze matrycę i zdjęcia wychodzą bardzo ładne. Ja teraz robię zdjęcia portretowe to aparat mi rozmywa przy pochmurnej pogodzie a iPhone robi piękne i ważne zdjęcia.

   Usuń
 21. Super telefon z ładnym aparacikiem. Szczerze, jestem totalnym laikiem i nawet nie mam pojęcia jaki mam wbudowany aparat. Hehehe.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarz zapraszam do obserwacji bloga